Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego, Warszawa, dzielnica Wawer

Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego, pow.otwocki
16 sierpnia 2018
Wracamy z nowymi tematami
29 września 2018

Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego

Kolejna Nasza realizacji dotyczy budynku mieszkalnego jednorodzinnego, zlokalizowanego w dzielnicy Wawer w Warszawie.

Jest to budynek dwukondygnacyjny – z dwoma pełnymi piętrami, bez skosów, kryty dachem wielospadowym o kącie nachylenia połaci 25 stopni. Budynek z popularnymi w ostatnim czasie, dużymi przeszkleniami. Nieregularna bryła, uskoki w elewacji, balkony, portfenetry to elementy nadające projektowanemu budynkowi nowoczesności.

Układ funkcjonalny budynku stanowi duży salon, połączony z jadalnią, kuchnia zlokalizowana w tylnej części domu, odrębny gabinet na parterze, oraz część garażowo-gospdoarcza. Na piętrze zaprojektowano 4 duże sypialnie, łazienkę i pralnię.

 

Zakres i faza opracowania

Koncepcja budynku została już zaakceptowana przez Inwestorów. Swoją pracę zaczynają branżyści. A w tym budynku zakres prac jest niemały. Projekty branżowe obejmują opracowania dot. instalacji wewnętrznych: wody, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, gazowej, wentylacji mechanicznej, elektrycznej; instalacje po działce obejmują instalację zewnętrzną wody wraz z projektem studni, kanalizacji wraz z projektem bezodpływowego zbiornika na nieczystości, gazowej, elektrycznej. W tym przypadku załatwieniem wszystkich formalności przedprojektowych zajął się osobiście Inwestor, który to dostarcza nam na bieżąco wszystkie niezbędne dokumenty.

Etap projektowania uważamy za rozpoczęty. Obserwujcie nas, niedługo więcej szczegółów dotyczących tej Inwestycji.