Co musisz wiedzieć zanim zgłosisz się do biura projektowego EProjekt?

O jakim domu marze? cz.2
6 stycznia 2018
Dom podpiwniczony vs. niepodpiwniczony
12 marca 2018

Nurtuje Cię pytanie, co powinieneś wiedzieć zanim nas odwiedzisz? Przeczytaj już teraz.

Co musisz wiedzieć zanim zgłosisz się do biura projektowego EProjekt?

Teoretycznie mówiąc, możesz wiedzieć tylko, że marzy Ci się dom, oraz że chciałbyś go zrealizować w najbliższej przyszłości. Tak może być gdy nie masz totalnie pomysłu lub głowy do takich spraw. Spokojnie, właśnie po to jesteśmy MY.

Nie ukrywajmy jednak, że Inwestorzy którzy nie wiedzą totalnie nic o swoim wymarzonym domu są wyjątkiem.  Zazwyczaj za kwestią „No ale ja nie wiem co mi się podoba” kryje się choćby najmniejsze ziarenko do dalszej pracy. I nie będę tutaj pisać, co musisz wiedzieć zanim zgłosisz się do dowolnego biura projektowego, bo tego to nie wiem. Będzie to raczej dotyczyć tego, o czym powinieneś pomyśleć zanim zgłosisz się do naszego biura.

Najważniejsza kwestia to ta, abyś zapoznał się z naszą ofertą (klinij tutaj) oraz tym jak wygląda proces projektowy w pracowni EProjekt (artykuł znajdziesz tutaj)

Zapoznaj się z kwestiami zawartymi w  artykułach (artykuł 1, artykuł 2)-pozwolą nam zawężyć grono poszukiwań Twojego wymarzonego budynku. Musimy bowiem zacząć od tego co Ci się podoba. Ma to być Twój dom, masz w nim mieszkać, i ma się podobać przede wszystkim Tobie, i być Twoim spełnieniem marzeń.

Gdy już mniej więcej wiesz co Ci się podoba, dochodzi do najważniejszej kwestii- ustalenia układu funkcjonalnego budynku. Często jest to etap długotrwały i pracowity. Ważne, abyś wiedział jakie mniej więcej pomieszczenia na każdej kondygnacji Cię interesują, jakie powierzchnie budynku chcesz osiągnąć.

Zgłaszając się do naszego biura nie musisz mieć w głowie rozrysowanej całej funkcji. Być może byłeś w budynku, w którym, podobało Ci się dane rozwiązania, a może z innego budynku spodobało Ci się zupełnie coś inne, i chciałbyś zrealizować to u siebie, w pełnym zakresie lub zmieniając kilka kwestii. Nie bez znaczenia, są również rozmowy ze znajomymi, rodziną, którzy mają już pewnego rodzaju doświadczenie w tej kwestii, i z perspektywy czasu i użytkowania danych elementów potrafią Ci doradzić lub odradzić pewne rozwiązania.

Znacznym ułatwieniem w projektowaniu, byłoby również, gdybyś znalazł czas na przejrzenie katalogów lub stron internetowych z gotowymi projektami (zapraszamy również do katalogu budynków przygotowanych przez nasze biuro-tutaj). Być może uda się znaleźć projekt idealny dla Ciebie, i wystarczy tylko dokonać adaptacji. A może podpatrzysz pewne rozwiązania, które Ci się spodobają, lub też porównując kilka projektów od razu będziesz wiedział, z czego rezygnujesz.

Jedyne więc co musisz mieć zgłaszając się do naszego biura to wiedza mniej więcej jakiego budynku oczekujesz, co Ci się podoba, a na co wręcz przeciwnie, nie możesz patrzeć. W dalszej kwestii pomocą służą nasi projektanci. Przygotujemy dla Ciebie koncepcję budynku, będzie ją dogrywać, aż spełni ona w 100% Twoje oczekiwania, a budynek który powstanie, będzie spełniaj Twoje marzenia.

Czy to tylko tyle? Śmiem twierdzić jednak, że to aż tyle.


Jeśli nie masz czasu, na załatwienie wszelkich spraw formalno-prawnych, przedprojektowych, zdobycie wszystkich decyzji, uzgodnień, warunków itp., pamiętaj, że nasze biuro pełni usługę kompleksowo – od koncepcji, poprzez uzyskanie wszystkich dokumentów, aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Jeśli więc nie lubisz i nie masz czasu oraz głowy do spraw urzędowych, powierz tą kwestię nam.

Umów spotkanie wstępne już teraz. [tutaj]