KONCEPCJA BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO EP-21

Opis budynku

Nowoczesna stodoła

Budynek dwukondygnacyjny (parter + poddasze), przeznaczony dla 5-6-osobowej rodziny. Budynek zaprojektowany w formie tzw. nowoczesnej stodoły.

Na parterze, strefę wejściową stanowi duży wiatrołap, z bezpośrednim wejściem do kotłowni (wejście do kotłowni również z zewnątrz budynku). Duży salon, połączony z jadalnią, o łącznej powierzchni blisko 47m2, z bezpośrednim wejście na „odgrodzony” od zewnątrz taras (odgrodzenie stanowią panele drewniane). Kuchnia, stanowiąca całkowicie oddziele pomieszczenie, dodatkowy pokój dzienny oraz niewielkie wc pod schodami – to zaprojektowane pomieszczenia na parterze.

Na kondygnację poddasza, prowadzi dwubiegowa klatka schodowa. Na drugiej kondygnacji można znaleźć 3 duże sypialnie, w tym jedna z przyległą garderobą,  łazienkę o pow. ponad 18m2 oraz ogólnodostępną garderobę. W zależności od indywidualnych potrzeb Inwestora, istnieje możliwość zaprojektowania dodatkowej sypialni.

Elewacje budynku zaprojektowane w formie tzw. nowoczesnej stodoły. NOWOCZESNA STODOŁA – to forma, która ma taką samą liczbę zwolenników, jak i przeciwników; która wzbudza zachwyt lub niechęć….
Nowoczesna stodoła to rozwiązanie dla tych Inwestorów, którzy nie boją się wyzwać i lubią niekonwencjonalne rozwiązania.
Niewielka popularność bryły, sprawi, że budynek będzie wyróżniał się z otoczenia, jednak dzięki zastosowaniu tradycyjnych materiałów wykończeniowych, może stanowić idealne dopełnienie tego otoczenia.

EProjekt. Koncepcja EP-21.

Podstawowe parametry budynku:

Powierzchnia netto (posadzek): 241,3m2

Powierzchnia zabudowy: 157,90m2

Kąt nachylenia połaci dachowych: 45o

Całkowita wysokość budynku:  9,75m

Wysokość okapu: 4,60m

Poziom 0: +32cm ponad poziom terenu

Wysokość pomieszczeń parteru: 2,70m

Wysokość pomieszczeń piętra: 2,70m

Wysokość ścianki kolankowej: 1,10m

Wymiary gabarytowe budynku: 10,40m x 15,20m

Minimalne wymiary działki: 18,40m x 23,20m

Powierzchnia dachu: 218,7m2

Liczba pokoi: 4

Wizualizacja kolorowa

Wizualizacja czarno-biała

Elewacje

Kondygnacje budynku

Działka

Przegląd Koncepcji

  • KONCEPCJA BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO EP-02
  • KONCEPCJA BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO EP-03
  • KONCEPCJA BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO EP-04
  • KONCEPCJA BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO EP-05